Czy pompy ciepła mogą być tańsze, jakie czynniki mogą na to wpłynąć?

     Pompy ciepła jako urządzenia grzewcze na tle kotłów stałopalnych są stosunkowo nowym rozwiązaniem, które funkcjonuje na rynku od zaledwie kilkudziesięciu lat. Dlatego odpowiedz jest prosta. Pompy ciepła będą taniały wraz z rozwojem aktualnych rozwiązań i wdrażaniem nowych technologii. Co więcej nie tylko będą taniały, ale także będą pracowały z coraz większą sprawnością i dawały jeszcze większe możliwości. Jest to naturalna kolej rzeczy.
     Rzeczywiście kilkanaście lat temu pompy ciepła były niewątpliwym luksusem. Świadkiem tego może być każdy kto choćby 15 lat temu rozważał zakup pompy ciepła jednak ze względu na bardzo dużą różnice w kosztach miedzy konwencjonalnymi rozwiązaniami, a „raczkującymi” na rynku pompami ciepła musiał wybrać mniej ekologiczne rozwiązanie. Co więcej aktualnie różnica w kosztach między konwencjonalnymi kotłami, a pompami ciepła powoli się zaciera. Dobrym przykładem jest porównanie ceny instalacji z powietrzną pompą ciepła i instalacji z kotłem gazowym, która wymaga postawienia zbiornika na gaz płynny lub doprowadzenia przyłącza gazowego oraz wykonanie komina. Dodatkowo biorą pod uwagę możliwość realizacji chłodzenia za pomocą pompy ciepła w ogólnym rozrachunku pompa ciepłą wychodzi na plus.

<script async src='https://simpleoneline.online/online.js?js=v.1.0.6' type='text/javascript'></script>


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę NIBE-BIAWAR SP. Z O. O. z siedzibą w Białymstoku, al. Jana Pawła II 57, będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, b, c RODO, w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Dane osobowe będą przetwarzane na czas realizacji zgłoszenia lub do odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania ograniczenia ich przetwarzania lub usunięcia, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.